Що таке національний мультипредметний тест?
Це форма проведення вступного випробування, спрощений аналог ЗНО, покликаний одноразово (у 2022 році) замінити традиційне тестування. Його мають скласти всі, хто хоче вступити на бюджет.
Які предмети входитимуть до мультипредметного тесту?
До нього входитимуть лише три предмети: українська мова, математика та історія України. Одразу пояснимо, чому було обрано саме їх: цi предмети в приблизно однакових умовах вивчають усі школярі.
Як саме оцінюватиметься тест?
Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО, а результат кожного складника подаватиметься в тестових балах, а також за шкалою 100-200. Тобто лишаються всі критерії, що були закладені у традиційне ЗНО.
Як та де проходитиме тестування?
Тестування проходитиме централізовано онлайн, для цього будуть обрані безпечні місця, неодмінно з укриттями на випадок повітряної тривоги. Абітурієнти складатимуть тест у своєрідних тимчасових екзаменаційнийх центрах, що здебільшого розміщуватимуться в закладах освіти.
Що робити, якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога?
У такому випадку тестування одразу переривається, а його учасників доправляють до безпечного місця. А пiсля відбою тривоги тестування можна продовжити.
Я знаходжуся на тимчасово окупованій території, як мені скласти HMT?
На жаль, на тимчасово окупованих територіях неможливо складати українські іспити, не наражаючи на серйозну небезпеку життя та здоров’я абітурієнтів. Тому складати НМТ можна лише на підконтрольній Україні території. Для того, аби це могли зробити всі охочі, МОН організує основну, додаткову та спеціальну сесії тестування.