Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 році.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу взявши участь у літописанні Київської Русі і залишивши світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Цьогоріч у ліцеї №2 ім. Л.Х. Дарбіняна теж вшановували День української писемності та мови.

Для учнів 5 класів було проведено мовно-літературну вікторину «Що я знаю про рідну мову». Діти були активні та показали, що багато чого знають про українську мову.

Учні 6-8 класів створили літературно-музичну відеокомпозицію «Сторінками української писемності», де щиро зізнавалися у любові до української мови через поетичне слово.

Учні 9-11 класів традиційно взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності 2021 до Дня української писемності та мови. Автором тексту та читцем цьогорічного радіодиктанту був письменник Юрій Андрухович. 

Учні, написавши диктант, висловили думку, що писали не задля оцінки, а щоб спонукати учнів менших класів підвищувати мовну культуру та більше вивчати українську мову.